Home › Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie pokazują się zdjęcia z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych.

Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nierzadko wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Po więcej zapraszamy tutaj: Skuteczny podnośnik koszowy z Wrocławia – Mercedes 814

Zobacz:
Co zobaczyć w warszawie
Zatrudnij specjalistów od pracy na wysokości!
Auto kram oddział toruń
Białe zęby