Home › Otyłość w dzisiejszych czasach

Otyłość w dzisiejszych czasach

Tusza i otyłość to schorzenia, które dotykają coraz to większą ilość populacji i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz także w Polsce i innych krajach cywilizowanych.

Kluczowym powodem tych dwóch schorzeń są zakłócenia bilansu energetycznego. W jaki sposób donoszą specjaliści jemy coraz więcej niezdrowych przekąsek, oleistych potraw oraz węglowodanów, jakie na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dając do organizmu ludzkiego bomby opustoszałych kalorii. Przyczyn nadwagi jest ogrom, dlatego każdy kto się z nią zmaga powinien je zaznajomić. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się gdzie tak właściwie tkwi nadrzędna przyczyna problemu. Od tego także należy rozpocząć walkę z nim.

Okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej.

Powodem tego są coraz to bardziej zaawansowane udogodnienia, które sprawiają, że większość spraw jesteśmy w stanie załatwić bez wychodzenia z domu. Na dodatek społeczeństwo z roku na rok jest znacznie bardziej wykształcone. Zajmujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co też nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu. Jemy zanadto w wielu przypadkach, nadmiernie rzadko lub ewentualnie nieregularnie. Zgodny, dzienny zarys żywieniowy powinien zawierać w sobie pięć niewielkich, zbilansowanych posiłków zażywanych o regularnych porach dnia.

Do tego analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań cywilnych dostrzegają, że z roku na rok entuzjastyczniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, który nieraz staje się dla nas wyjątkowym sposobem na zabicie wolnego czasu oraz rozluźnienie po stresującym dniu pracy..