Home › Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Na obszarze ostatnich kilku lat, sytuacja w branży nieruchomości we Wrocławiu znacznie się zmienił. Około orientacyjnie pięć lat temu byliśmy w stanie kupić świeże kwatery w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę.

Niestety, obecnie ceny nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład obowiązują w stolicy Polski lub na Pomorzu.

Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego skutkiem jest powstawanie nowych mieszkań, jest głównie wielka migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska.

Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się warunki pracy, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy chcą polepszyć poziom swojego bytowania. Największym rozwojem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej poszukiwani. Skutkiem nawału nowych mieszkańców mieściny jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Dużą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże odnajdują się konsumenci drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Drugim powodem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uczelni, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych krańców Polski. W związku z tym właściciele mieszkań mogą pozwolić sobie na ustalanie wysokich miesięcznych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..
Strona www: http://www.profitdevelopment.com.pl/sprzedaz-nowych-mieszkan-wroclaw osiedla monitorowane

Zobacz:
Jaki samochód powinno się zakupić dla męża?
Dobry psychiatra dla dzieci Kraków
Co gotować żeby zgubić kilogramy
Wybierz najkorzystniejsze Szybkie pożyczki dla firm
Bogumiłów nowa 2 kleszczów łódzkie
Czy graffiti jest sztuką?