Home › Białe zęby

Białe zęby

Brak zębów to kłopot, który mimo wszystko ma większy negatywny wpływ na jamę ustną, niż się zdaje.

Sprawia nie tylko, że uśmiech prezentuje się nieładnie, ale najgorszym skutkiem jest to, że zanikają kości szczęki i żuchwy, natomiast pokarm może być nieskutecznie rozdrabniany, a przez to wynikają kłopoty z jedzeniem. Po stracie uzębienia niezwykle istotne, żeby jak najszybciej zdobyć się na zainstalowanie implantów. Implanty zębów to gwarancja estetycznego zrobienia nowych zębów z tworzywa, które nie wpływa niekorzystnie na organy wewnętrzne człowieka. Polega to na tym, że chirurgicznie wprowadza się do szczęki albo żuchwy implant wykonany z tytanu, który po upływie kilku miesięcy po zabiegu zachowuje się jak normalny, naturalny ząb tylko że nie działa na niego próchnica. Samo wprowadzenie nie jest bolesne, bo przeprowadza się to metodą jak najmniej bolesną. Odbywa się to oczywiście po wcześniejszych oględzinach i przeglądzie.
Nieważne, czy choremu brakuje jednego, czy wielu zębów, bo tytanowe zamienniki są najnowocześniejszym środkiem na odbudowę braków w uzębieniu – zajmują miejsce korzenia zęba i dostosowują się do funkcji, które powinny następnie spełniać. Inną metodą na odbudowę uzębienia są bezmetalowe wypełnienia z dziedziny protetyki, tzn.

protezy zębowe.

Centrum Stomatologii oferuje profesjonalną opiekę stomatologiczną i stworzenie najlepszej jakości protez zębowych.

Wadami zgryzu trudni się zaś osobna dziedzina, jaką jest ortodoncja.

proponuje fachową terapię także w takim zakresie.

Jest ono konieczne, gdyż nieprawidłowo poukładane zęby utrudniają higienę jamy ustnej, ułatwiają pojawienie się ubytków i innych schorzeń przyzębia.

Należy zważać na to, że wszelkie ubytki w zębach trzeba od razu odbudowywać, aby nie pogarszać stanu zębów.

Brak jednego zęba ma bowiem wpływ na formę i działanie całościowej szczęki albo żuchwy. Dbanie o zęby jest gwarancją ładnego oraz silnego wyglądu. Aby egzystować i jeść wygodnie, a także z konieczną przez kulturę estetyką,koniecznie należy zadbać o zęby..